Policealna Szkoła Kosmetyki i Rozwoju „Gamma” posiada uprawnienia szkoły publicznej. Szkoła wpisana jest do ewidencji szkół i placówek niepublicznych  Zaświadczeniem Starosty Kłodzkiego z dnia  10.08.2012 r.,  nr 23/2012. Uprawnienia szkoły publicznej przyznane  są szkole  Decyzją Starosty Kłodzkiego z dnia 24.09.2012 nr 38/2012.

Jednoroczna Niepubliczna Szkoła Kosmetyki i Rozwoju wpisana jest do ewidencji szkół i placówek niepublicznych Zaświadczeniem  Starosty Kłodzkiego z dnia 10.08.2012 nr 22/2012 .

Absolwenci po zdaniu egzaminu zawodowego otrzymują dyplom w języku polskim oraz suplement Europass w języku angielskim potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik usług kosmetycznych.

Wysokie umiejętności nauczycieli oraz bardzo dobra baza techno-dydaktyczna gwarantują wykształcenie wysoko wykwalifikowanych kosmetyczek. Szkoła przygotowuje do pracy w kraju i za granicą: w gabinetach kosmetycznych, w salonach odnowy biologicznej, w ośrodkach spa & wellness, w firmach kosmetycznych jako szkoleniowcy lub konsultanci, styliści paznokci (manicurzyści, pedicurzyści) i wizażyści.

Plan zajęć układamy z myślą o słuchaczach, którzy zobowiązni pracą zawodową, studiami, obowiązkami rodzinnymi -  nie będą mogli być obecni na wszystkich zjazdach.

Szkoła o kierunku technik usług kosmetycznych  jest całkowicie bezpłatna.

Szkoła wydaje zaświadczenia wymagane przez ZUS, KRUS, WKU.