All for Joomla All for Webmasters

Program praktyk zawodowych.


1. Wiadomości wstępne
Omówienie programu nauczania, regulaminu pracy oraz przepisów bhp, ppoż. i SANEPID mających zastosowanie w gabinecie kosmetycznym. Wyposażenie i organizacja pracy w gabinecie kosmetycznym. Zagadnienia higieny osobistej i zachowania estetyki miejsca pracy.
2.Diagnostyka kosmetyczna
Przeprowadzenie badania skóry za pomocą wzorku, dotyku, aparatury oraz specjalnych testów. Przeprowadzenie wywiadu kosmetycznego. Ustalenie zabiegu kosmetycznego i sposobu postępowania zgodnego z rozpoznaniem. Dobór właściwych preparatów. Udzielenie porady kosmetycznej.
3. Pielęgnacja i upiększenie okolic oczu
Technika przeprowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych w okolicach oczu – wskazania, przeciwwskazania. Technika przeprowadzania farbowania brwi i rzęs – wskazania i przeciwwskazania. Korygowanie kształtu brwi.
4.Masaż twarzy, szyi i dekoltu
Przygotowanie stanowiska pracy, preparatów i środków do masażu. Przygotowanie pacjenta do masażu. Technika wykonania poszczególnych ruchów masażu. Wskazania i przeciwwskazania.
5. Maski kosmetyczne
Rodzaje i zastosowanie masek kosmetyczno-odżywczych, ściągających, ziołowych, parafinowych, liftingujących, rozgrzewających. Wskazania i przeciwwskazania. Technika przygotowania, nakładania i zdejmowania masek kosmetycznych.
6. Klasyczne zabiegi kosmetyczne
Przygotowanie stanowiska pracy – odpowiednich środków kosmetycznych, sprzętu, aparatury, preparatów kosmetycznych. Właściwa organizacja pracy. Przygotowanie pacjenta do zabiegu. Technika przeprowadzania zabiegu przy ramowej pielęgnacji cery normalnej, suchej, tłustej, mieszanej, dojrzałej. Sposoby przeprowadzania oczyszczania skóry. Technika wykonania zabiegu przy cerze z rozszerzonymi naczynkami.
7.Pielęgnacja piersi w gabinecie kosmetycznym
Przygotowanie stanowiska pracy – odpowiednich środków kosmetycznych, sprzętu, aparatury, preparatów kosmetycznych. Organizacja pracy. Przygotowanie pacjenta. Technika wykonania zabiegów pielęgnacyjnych w obrębie biustu. Wskazania i przeciwwskazania.
8. Pielęgnacja kończyn górnych
Zabiegi pielęgnacyjne ramion, łokci i rąk. Masaż kończyny górnej. Przygotowanie stanowiska do manicure. Wykonanie manicure.
9. Pielęgnacja kończyn dolnych
Technika przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych kończyn dolnych. Technika wykonania masażu stóp. Przygotowanie stanowiska do pedicure. Wykonanie pedicure.
10.Usuwania nadmiernego owłosienia
Przygotowanie stanowiska pracy do usuwania nadmiernego owłosienia. Przygotowanie pacjenta do zabiegu. Technika przeprowadzania zabiegu przy użyciu wosku zimnego i ciepłego.
11.Zabiegi pielęgnacyjne na ciało
Przygotowanie stanowiska pracy. Przygotowanie pacjenta do zabiegu. Technika wykonania peelingu na ciało. Technika wykonania masażu z zastosowaniem odpowiednich preparatów. Technika owijania folią. Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

12 Makijaż
Przygotowanie stanowiska pracy do makijażu. Przygotowanie klientki do zabiegu. Przygotowanie skóry do nałożenia makijażu: oczyszczenie, tonizowanie, nawilżenie. Analiza budowy twarzy, kształtu twarzy, długości i kształtu brwi, rozstawienie oczu, budowa kości policzkowych, owalu twarzy, kształtu, długości i wielkości nosa, symetrii twarzy (nos, oczy, brwi). Technika tuszowania defektów skóry. Technika wykonania makijażu dziennego, wieczorowego i fantazyjnego.

Przewidziana programem nauczania praktyka zawodowa powinna odbywać się na stanowiskach, na których w przyszłości będzie pracował technik usług kosmetycznych. Powinna ona uzupełniać program nauczania przez stworzenie możliwości rzeczywistych zastosowań różnych technik kosmetycznych w gabinecie kosmetycznych lub odnowy biologicznej. Zdaniem praktyki powinno być przygotowanie słuchacza do samodzielnej pracy, podejmowania decyzji i wysokiej jakości obsługi klienta.

POBIERZ DZIENNICZEK PRAKTYK ZAWODOWYCH

POBIERZ REGULAMIN PRAKTYK ZAWODOWYCH

Back to top

facebook_page_plugin